news

Google+ ma 100 milionów użytkowników, Facebook – 845 mln

Jeszcze parę dni temu Google+ mógł się pochwalić wynikiem 90 milionów użytkowników. Serwis rozrasta się w ogromnym tempie 750 tysięcy użytkowników dziennie! Przewidywania Google: 400 milionów internautów w tym serwisie przed końcem 2012 roku.

Ostatnie dni przyniosły masę newsów na temat dwóch głównych graczy na rynku społecznościowym. Google+ rozrasta się niesamowicie szybko: teraz korzysta z niego 100 milionów internautów. Naukowiec Paul Allen, który obserwuje portal, obstawia, iż do końca roku portal pochwali się bazą 345 milionów użytkowników. Jeśli Google wykorzysta inne mechanizmy do podwyższania liczby użytkowników (np. obowiązkowe zakładanie profilu Google+ przy tworzeniu konta Google) to 400 milionów przed końcem roku 2012 jest całkiem realne.

W „obozie wroga” trwają przygotowania do wejścia na giełdę. Facebook planuje zebrać 5 lub 10 miliardów dolarów przy debiucie na giełdzie, który ma mieć miejsce gdzieś w okolicach maja. Dodatkowo portal udostępnił nowe statystyki: Facebook może się pochwalić 845 milionami aktywnych użytkowników i 483 milionami, którzy wchodzą na FB codziennie. [Neowin, Neowin]

podobne treści

  • ttt

    Większość użytkowników, to pewnie ludzie posiadający konto Google, którzy z ciekawości uruchomili usługę i nigdy do niej nie zajrzeli.