biznesgry

Google kupuje Green Throttle Games. Wstęp do konsoli z Mountain View?

Szał zakupów Google trwa nadal. Najnowszy nabytek Mountain View nie jest co prawda tak spektakularny jak Boston Dynamics czy Deep Mind, ale za to są szanse, że efekty tego przejęcia pojawią się dużo szybciej niż zbudowane w Google roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Może nawet jeszcze w tym roku.

Podobno w laboratoriach Google od dłuższego już czasu trwają prace nad set-top boxem o nazwie Nexus TV, który ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie tego roku. W tym kontekście informacja o tym, że Mountain View kupiło Green Throttle Games, czyli firmę zajmującą się się przystosowywaniem gier na Androida do dużych ekranów, staje się całkiem interesująca. Zwłaszcza, że Green Throttle Games zajmuje się nie tylko rozwiązaniami programistycznymi, ale także zajmuje się produkcją bezprzewodowego kontrolera.

A właściwie zajmowało się, ponieważ pod koniec ubiegłego roku firma zakończyła działalność, a Google kupiło wszystko to, co po niej pozostało. Oraz zatrudniło dwóch założycieli Green Throttle, czyli Matta Crowley’a oraz Karla Townsenda. Szczegóły transakcji nie są znane, ale biorąc pod uwagę, że zarówno Crowley jak i Townsend pochwalili się niedawno na LinkedIn, że pracują w Google od listopada 2013 roku, można podejrzewać, że już wtedy Mountain View było zainteresowane przejęciem Green Throttle.

Ponieważ Nexus Q, czyli wcześniejsza próba zawładnięcia prze Google pokojem dziennym, okazała się być niewypałem, wydaje się logiczne, że firma chce zmienić swoje podejście i postawić na urządzenie, które przystosowane będzie do potrzeb tzw. casualowych graczy. W końcu w tym momencie to właśnie tego typu produkcje generują większość dochodów w branży.

podobne treści