biznesnewsWiadomość główna

Google: Kupiliśmy Motorolę Mobility

Od dziś Google można oficjalnie uznać za producenta sprzętu. Po uzyskaniu zielonego światła na transakcję zakupu u chińskiego regulatora konkurencji, Google nabyło dziś za 12,5 miliardów dolarów Motorolę Mobility.

Larry Page, CEO Google tak pisze o transakcji na oficjalnym blogu firmy:

„Motorola jest wspaniałą amerykańską firmą technologiczną, która przewodziła innym podczas rewolucji telefonów komórkowych. Ma za sobą ponad 80 lat innowacji, w tym właśnie pierwszy telefon komórkowy. (…) jako firma, która jako jedna z pierwszych postawiła na Androida stała się dla nas bardzo ważnym partnerem.”

Wraz z zakupem nastąpią zmiany na stanowiskach kierowniczych Motoroli. Na stanowisku CEO Motoroli Sanjay Jha, dotychcczasowy szef zostanie zastąpiony przez Dennisa Woodside’a, który wcześniej był odpowiedzialny w Google między innymi za USA.

„Jest powszechnie znanym faktem, że ludzie zdają się przeceniać krótkookresowy wpływ nowych technologii a nie doceniać ich długofalowego znaczenia. Wielu użytkowników, którzy dziś są online nie korzysta nawet z desktopów, znaczenie tej zmiany będzie ogromne – tak samo jak możliwości zapłacenia telefonem. Dlatego właśnie teraz jest najlepszy czas by być w biznesie urządzeń mobilnych, i dlatego też jestem przekonany, że Dennis i zespół Motoroli będą tworzyli nowe generacje urządzeń mobilnych, które wpłyną na życie w ciągu najbliższych lat.”

No, teraz prace nad nowymi Nexusami będą mogły ruszyć pełną parą.

[Google]

podobne treści