biznesinternet

Google kupi firmę produkującą satelity

Google wydaje się coraz poważniej myśleć o własnej flocie satelitów. Firma ogłosiła wczoraj, że za 500 milionów dolarów przejmie Skybox Imaging, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją satelitów.

Według Google satelity produkowane przez Skybox Imaging będą dostarczać obrazy wysokiej rozdzielczości na potrzeby Google Maps, zapewnią szerszy dostępu do Internetu i będą pomagać w poszukiwaniu ofiar katastrof. Obecnie transakcja oczekuje na zgodę odpowiednich regulatorów w USA

„Ich satelity pomogą nam sprawić, że nasze mapy będą oparte na najnowszych danych. Z czasem chcielibyśmy, by zespół oraz technologia Skybox pomogła nam zwiększyć dostępność Internetu oraz usprawnić działania ratunkowe w przypadku katastrof, czyli w obszarach, którymi Google zainteresowane jest od dłuższego czasu,” czytamy w oświadczeniu Mountain View.

Obecnie Skybox Imaging dysponuje siecią małych satelitów, które wykorzystywane są do analizy zmian na konkretnym obszarze lub do śledzenia ruchów statków. Firma oferuje zdjęcia oraz nagrania trwające do 90 sekund o rozdzielczości mniejszej niż metr, które wykorzystywane są na przykład do identyfikowania porażeń zbiorów czy do analizy aktywności w portach.

Jak widać jest to kolejny krok zmierzający w realizacji ambitnego planu dostarczana Internetu w miejsca, w których jest on dziś niedostępny, a który zakłada współpracę satelitów z flotą długodystansowych bezzałogowców. Dwa miesiące temu Google przejęło więc Titan Aerospace, producenta zasilanych energia słoneczną dronów, teraz przyszedł czas na zwiększenie własnych kosmicznych możliwości.

podobne treści