biznestablety

Google kończy z tabletami

Wygląda na to, że Google doszło do wniosku, że tablety nie są tym, czego oczekują od niego klienci. Dlatego Pixel Slate będzie ostatnim urządzeniem tego typu.

Zaprezentowany w ubiegłym roku tablet Pixel Slate nie spotkał się z dużym zainteresowaniem odbiorców. W świetle tego, że rynek tabletów od jakiegoś już czasu kurczy się, Google doszło do wniosku, że nie ma sensu walczyć o tę niszę rynkową i zdecydowało o całkowitym zakończeniu produkcji tabletów anulując tym samym dwa projekty tabletów, które miały zadebiutować w niedalekiej przyszłości.

Doniesienia te potwierdził szef działu sprzętowego Google, Rick Osterloh, który przekazał także, że teraz inżynierowie firmy skupiać się będą na innych urządzeniach, a w szczególności na rozwoju laptopów z Chrome OS, firma jest jednak otwarta na współpracę z innymi producentami, którym zamierza doradzać w kwestiach przygotowywania kolejnych tabletów.

Czy decyzja Google jest kolejnym dowodem na to, że tablety straciły obecnie rację bytu? Raczej nie. Co prawda z każdym rokiem sprzedaje się ich coraz mniej, ale nadal mają wiele przydatnych zastosowań, a Mountain View raczej po prostu chce skupić się na innych produktach zostawiając kurczący się rynek innym. Rynkowa porażka Pixel Slate przeważyła szalę.

podobne treści