mobilenewssmartfony

Google: Jelly Bean obecny w wyposażeniu niemal 60% urządzeń z Androidem

Pora na krótki raport z obozu Androida. Co tu dużo mówić – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że starsze wersje OS-u powoli odchodzą w zapomnienie. Według danych Google, ponad 75% urządzeń z systemem giganta z Mountain View pracuje pod kontrolą Androidów w wersji 4.0 lub nowszej.

Zgodnie z informacjami, które możecie zobaczyć także na grafice powyżej, zdecydowanie najbardziej popularnym z Androidów jest w tej chwili Android Jelly Bean, którego trzy warianty kontrolują działanie niemal 60% urządzeń z OS-em Google. Symboliczną poprawę w stosunku do analogicznego zestawienia za listopad ubiegłego roku zanotował zaś Android 4.4 KitKat, który w zeszłym miesiącu był obecny na pokładzie równo 1,4% gadżetów dysponujących systemem giganta z Mountain View (o 0,3% lepiej niż w listopadzie). Niezbyt imponująco prezentuje się także rezultat uzyskany przez wersję Ice Cream Sandwich, który wciąż odpowiada za pracę około 17 procent urządzeń z Androidem.

Cieszyć może z pewnością fakt, iż podstarzałe wersje OS-u – jak choćby Android 2.3 Gingerbread – stale i sukcesywnie tracą na znaczeniu. Zobaczymy czy 2014 rok przyniesie ich ostateczny koniec.

Źródło: Android Central.

podobne treści