internetWiadomość główna

Google I/O: Mountain View pokaże konkurenta Spotify?

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Google (przepraszam – YouTube) zamierza uruchomić usługę konkurencyjną dla Spotify. Jak informuje portal The Verge, informacja o powstaniu takiego serwisu zostanie oficjalnie ogłoszone na konferencji Google I/O, która rozpoczyna się dzisiaj w San Francisco.

Według źródeł portalu, Google planuje uruchomić usługę płatnej subskrypcji muzyki, która będzie dostępne zarówno za pośrednictwem YouTube i Google Play. W marcu tego roku Google podpisało już nawet stosowne umowy z Warner Music Group. Teraz jednak dowiadujemy się, że podobne porozumienia zawarte zostały także z Universal Music Group i Sony Music Entertainment, co sprawia, że w ofercie Google znajdą się utwory będące własnością trzech największych spółek z branży muzycznej. A wszystko to dostępne na żądanie.

Zgodnie ze źródłami portalu muzyczna usługa szykowana przez Google ma właśnie przypominać Spotify i oferować streaming na żądanie na urządzenia z Androidem oraz komputery PC. Z tą różnicą, że, w odróżnieniu od Spotify, usługa muzyczna Google nie będzie miała darmowej wersji. Dla odmiany Apple, które podobno także planuje uruchomić własną usługę muzyczną, zmierza raczej w kierunku czegoś na kształt Pandory.

Według wcześniejszych informacji Google zamierza udostępnić użytkownikom swoją usługę w okolicach lipca. Google I/O wydaje się więc najlepszym miejscem na publiczne ujawnienie tych planów.

podobne treści