bizneswynalazki

Google inwestuje w Airware, firmę produkującą systemy automatycznego pilotażu dla bezzałogowych pojazdów latających

Airware, amerykańska firma, która stworzyła uniwersalną platformę dla deweloperów automatycznych pojazdów latających, otrzymała 10,7 milionów dolarów na rozwój swojego wynalazku. Pieniądze na ten cel wyłożyły fundusze Andreessen Horowitz oraz Google Ventures.

Airware, zajmuje się tworzeniem automatycznych pilotów dla bezzałogowych pojazdów latających, ze szczególnym uwzględnieniem tych najmniejszych. I rzeczywiście, ich zintegrowane systemy automatycznego pilotażu są bardzo małe – największy waży 200 gramów a najmniejszy z nich jedynie 32 gramy.

„Technologia Airware zaspokaja potrzebę uniwersalnego systemu operacyjnego, jest także platformą pozwalającą wykorzystywać drony przez przedsiębiorstwa. Wierzymy, że jest to globalny rynek z ogromnym potencjałem,” stwierdził założyciel Airware Jonathan Downey. „Te pieniądze, oraz fakt, że dołączy do nas Chris [Dixon, partner w Andreessen Horowitz], pozwolą nam poszerzyć nasz zespół, zaspokoić istniejące potrzeby rynku oraz rozwijać się.”

Google już od dłuższego czasu interesuje się automatycznymi pojazdami. Ich eksperymentalne samochody mogą już jeździć po drogach Nevady i Kalifornii. Dwa lata temu Mountain View kupiło też dronę MD-200 od niemieckiej firmy Microdrones, najprawdopodobniej po to, by przetestować jej przydatność w projektach Street View i Google Earth. Inwestycja w firmę zajmującą się produkcją automatycznych pilotów wydaje się więc logicznym posunięciem.

Co ciekawe już za dwa lata FAA ma znieść restrykcje dotyczące dotyczące korzystania z cywilnych autonomicznych pojazdów latających w przestrzeni powietrznej USA. Czyżby Google planowało w jakiś sposób to wykorzystać?

podobne treści