aplikacjeinternetWiadomość główna

Google Inbox, czyli nowe spojrzenie na pocztę elektroniczną

Google zaprezentowało wczoraj Inbox, najnowszą aplikację pocztową przygotowaną przez twórców Gmaila. Aplikacja ma być całkowicie nowym spojrzeniem na pocztę elektroniczną.

Pojawienie się Gmaila zmieniło sposób, w jaki korzystamy z poczty elektronicznej – każdy użytkownik otrzymał za darmo sporą przestrzeń dyskową, a firma, jako jedna z pierwszych, poważnie zajęła się problemem spamu. Ale było to już ponad dziesięć lat temu, a w tym czasie, poza wprowadzeniem kosmetycznych zmiana, sama usługa nie zmieniła się znacząco. Google Inbox ma to zmienić.

Inbox, to autonomiczna aplikacja, która działa na podstawie danych z Gmaila, coś na kształt połączenia skrzynki pocztowej i wirtualnego asystenta. Aplikacja, która automatycznie segreguje wiadomości i grupuje je w kategorie, ma też rozbudowany system powiadomień i przypomnień, który przypomina trochę to, co znane jest z Google Now. Inbox ma możliwość automatycznego przygotowania poszczególnych grup maili, na podstawie analizy ich treści (na przykład wszystkie potwierdzenia rezerwacji czy zakupów znajdą się w jednym miejscu), ale użytkownik będzie mógł też samodzielnie zdecydować o sposobie, w jakim wiadomości będą grupowane.

Kolejną ważną funkcjonalnością Inbox są Highlights, czyli najważniejsze wiadomości lub ich grupy, które mają być przez aplikację prezentowane zawsze jako pierwsze. Z nimi łączą się przypomnienia i podpowiedzi, które użytkownik może ustawić, a które w założeniu mają pomagać mu w realizacji zadań. Oczywiście przypomnienia takie można też czasowo uśpić.

Zapracowani użytkownicy z pewnością ocenią opcję ustawienia ram czasowych, w ramach których wyświetlane będą poszczególne grupy maili. Dzięki temu możliwe będzie na przykład wyświetlenie grupy maili od pracowników jedynie w godzinach pracy.

Obecnie Inbox dostępny jest w systemie zaproszeń, które stopniowo mają być rozsyłane do kolejnych użytkowników Gmaila. Z nowości można będzie skorzystać za pośrednictwem aplikacji dla Androida i iOS, jak również za pośrednictwem strony WWW.

podobne treści