krótka piłkanews

Google i LG zawarły umowę o wymianie o patentów

Gigant z Mountain View robi co może, by zatrzymać przy sobie wszystkich najważniejszych producentów urządzeń z Androidem. Nie dalej jak w styczniu tego roku, internetowy kolos zawarł porozumienie o wzajemnej wymianie patentów z Samsungiem. Teraz, kierownictwo firmy potwierdziło informacje o podpisaniu podobnej, 10-letniej umowy o dzieleniu się technologiami z koreańskim LG.

Mimo, że obydwie firmy zgodnie nie udzielają żadnych wypowiedzi na temat przyczyn powstania układu, wydaje się prawdopodobnym, iż ma on stanowić swego rodzaju zachętę dla LG do dalszego wykorzystywania platform z ekosystemu Androida. Nie jest to jednak do końca pewne – warto pamiętać że Google zawarło już podobne porozumienie z buntującym się Samsungiem, który wcale nie ukrywa swych aspiracji związanych z rozwojem systemu Tizen. Niewykluczone, że chodzi więc o zwykłą ochronę partnerów i wymianę rozwiązań. Zobaczymy.

Choć szczegółowe zapisy porozumienia wciąż pozostają nieznane, wiadomo, że przewiduje ona wymianę zarówno istniejących, jak i nowych patentów, które zostaną zgłoszone w trakcie jej trwania. Na razie nie wiemy, jakich obszarów ma dotyczyć umowa, ale nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że prawdopodobnie obejmie ona głównie rozwiązania z zakresu produkcji smartfonów, tabletów innych innych gadżetów mobilnych.

Pewne wydaje się natomiast jedno – obie firmy nie powinny prędko spotkać się w sądzie.

Źródło: Engadget.com / Źródło grafiki: Slashgear.com

podobne treści