mobile

Google Go przeczyta strony internetowe

Aplikacja Google Go to przygotowane przez Google narzędzie, które ma przydać się głównie na tzw. rynkach wschodzących. Pod tym opisem kryje się właściwie lżejsza wersja normalnej przeglądarki wyposażona w pewne specyficzne funkcje, które mają pomóc zaoszczędzić dane.

Jedną z nowych funkcji tego typu, jak pochwaliło się Google na swoim blogu, jest funkcja czytania stron internetowych. Jak argumentuje Google, w sieci co prawda znajduje się coraz więcej plików audio i wideo, ale przeważająca większość stron internetowych to nadal tekst, który trudno czasem odczytać z telefonu.

Według Mountain View, firma regularnie dostawała w związku z tym prośby o wprowadzenie do Google Go funkcji ułatwiających czytanie treści z sieci. W rezultacie Google przygotowało funkcję inteligentnego czytania na głos, która oparta została na algorytmach sztucznej inteligencji. Technologia ma pozwalać na czytanie stron w 28 językach nawet przy połączeniu w jakości jak 2G.

Google chwali się, że jego rozwiązanie samo wybierze najważniejszą cześć strony i to ten fragment zostanie przeczytany. Przykładowo, w przepisie kulinarnym Google Go pominie opis potrawy i przejdzie od razu do listy składników i sposobu przygotowania. Aplikacja może przydać się szczególnie tym osobom, które mają problemy ze wzrokiem, albo mają zajęte ręce czymś innym.

Zdjęcie: Flickr/Ray Bouknight

podobne treści