gadżetywynalazki

Google Glass z wirtualną klawiaturą?

Ten rok prawdopodobnie upłynie pod znakiem doniesień o Google Glass. W ciągu dwóch tygodni pierwsi deweloperzy będą mogli zapoznać się z pierwszymi prototypami okularów augmented reality. Już teraz wiadomo, że Google ma ciekawy pomysł na kontrolę nad swoim urządzeniem.

Kiedy na początku tego roku Babak Parviz opowiadał o pewnych szczegółach związanych z Google Glass, zdradził przy okazji, że aktualne egzemplarze okularów Google wyposażone zostały w interface dotykowy, choć Mountain View nadal eksperymentuje z komendami głosowymi i wykrywaniem gestów wykonywanych głową. Okazuje się, że prace trwają nie tylko nad tym. Google złożyło bowiem wniosek o przyznanie patentu na laserowy wyświetlacz montowany na Google Glass.

Wirtualne klawiatury wyświetlane na czymkolwiek są raczej domeną Microsoft Research, ale w Google Glass chyba po raz pierwszy mają szanse się do czegoś przydać. System, o którego ochronę stara się Google, zakłada montowanie w oprawce Google Glass małego projektora laserowego, który w razie potrzeby wyświetlałby w polu widzenia użytkownika klawiaturę QWERTY lub takie przyciski, które będą aktualnie potrzebne. Wbudowana w urządzenie kamera ma rozpoznać ruchy dłoni i przyporządkować je „naciśniętym” przyciskom. Prawda że genialne?

Na razie jest to dopiero wniosek patentowy, nie wiadomo czy i kiedy zostanie on przyznany, ani czy Google w ogóle zdecyduje się wprowadzić urządzenia tego typu. Ale byłoby to miłe ułatwienie życia przyszłym użytkownikom Google Glass.

podobne treści