gadżetyWiadomość główna

Google Glass nie pojawi się przed rokiem 2014

Nexus 7 z pewnością zdominował wczorajszą część konferencji Google I/O. Nie zabrakło jednak kilku informacji na temat oczekiwanych Google Glass. Najważniejsza z nich dotyczy dostępności – zwykli śmiertelnicy nie położą na nich rąk przed rokiem 2014. Ale jest też dobra wiadomość – egzemplarz Brina nie jest jedynym prototypem.

Właściwie to Google skonstruowało ich całkiem sporo. Wystarczająco dużo, by wyposażyć w nie rowerzystów jeżdżących po scenie czy zaryzykować, że prototypy ulegną zniszczeniu podczas skoku na spadochronie (Google odtworzyło nagranie). Ogólnie prezentacja miała robić jak najlepsze wrażenie. I zrobiła. Choć zabrakło w niej najważniejszego – konkretów.

Dalej nie wiadomo nic na temat specyfikacji technicznej, nadal można tylko zgadywać w jaki sposób działają te okulary augmented reality. Pokazy teoretycznych możliwości nie przysłonią na długo tego, co tak na prawdę kryje się w ich oprawkach. Ale nie na długo. Obecni wczoraj na konferencji deweloperzy mieli możliwość zamówić dla swoich przedsiębiorstw egzemplarze testowe (Explorer Edition – taki „chłyt maoketingowy”). Jeśli chcą wziąć udział w beta testach gadżetu, które rozpoczną się w przyszłym roku, będą musieli zapłacić 1500 dolarów.

Przynajmniej już teraz wiadomo, że trzeba będzie na nie trochę odłożyć. Dwa lata to chyba odpowiedni okres czasu.

[Bloomberg TV via Ars Technica]

podobne treści