gadżety

Google Glass: cztery nowe style oprawek sprawią, że urządzenie będzie wyglądać bardziej naturalnie?

Od samego początku projekt Google Glass atakowany był między innymi za to, że samo urządzenie wygląda dziwnie na głowie użytkownika. Google postanowiło więc rozszerzyć ofertę oprawek o cztery modele, które wyglądają nieco mniej futurystycznie.

Nowe linia oprawek nazwana została The Titanium Collection, a w jej skład wchodzą oprawki Bold, Curve, Thin oraz Split, które stylem mają nawiązywać do czterech najczęściej wybieranych przez użytkowników rodzajów oprawek. Jak wskazuje nazwa kolekcji, wykonane zostały one z tytanu, co oczywiście ma przełożenie na ich cenę, która wynosić będzie 225 dolarów. W odróżnieniu od pierwszej wersji Google Glass, nowe oprawki można wyposażyć w szkła korekcyjne. Dodatkowo Google wprowadziło dziś do oferty nowe, przyciemniane szkła pasujące do serii Explorer Edition.

Gadżet Google, którego szersza premiera spodziewana jest w tym roku, od początku projektowany był w sposób modułowy – za pomocą śrubek można przykręcić Google Glass do specjalnych oprawek, jednak oprawek tych nie będzie można używać samodzielnie, ponieważ bez przykręconej elektroniki nie utrzymają się na głowie użytkownika.

Czy Titanium Collection przyczyni się do tego, że Google Glass, w dniu swojej oficjalnej premiery, nie będą odbierane jako dziwactwo? Możliwe. Choć aktualna cena takiego zestawu (225 dolarów za oprawki + 1500 dolarów za Google Glass), nie będzie pomagała w osiągnięciu tego celu.

podobne treści