bizneswynalazki

Google Glass będą produkowane przez Foxconn. W USA

Powoli, bo powoli, ale układanka składa się w logiczną całość. Financial Times donosi, że Google Glass będą produkowane przez Foxconn. Tylko, że dla odmiany nie w fabrykach w kontynentalnych Chinach a w zakładzie w Santa Clara w Kalifornii.

Zgodnie z informacjami gazety Mountain View zdecydowało się na rozpoczęcie produkcji w Stanach z powodu „małej skali, wysokich kosztów i dużego skomplikowania” Google Glass. Może jest to i przejaw pewnego patriotyzmu gospodarczego ze strony Google, ale jednocześnie nie jest to najlepszy prognostyk co do ostatecznej ceny urządzenia montowanego w USA.

Biorąc pod uwagę, że Nexus Q, ostatni gadżet który Google wyprodukowało w USA, był wyjątkowo za drogi w stosunku do możliwości, należy nastawić się chyba na to, że zapowiedzi tego, że Google Glass kosztować będzie „mniej niż 1500 dolarów” oznaczają tak naprawdę 1499 dolarów.

Ale mogę się mylić (właściwie to mam cichą nadzieję, że się mylę).

Tymczasem pierwsza partia Google Glass jest już podobno montowana i ma zostać wysłana do ośmiu tysięcy zwycięzców konkursu #ifihadglass. Oczywiście pod warunkiem że najpierw zapłacą za nie po 1500 dolarów za sztukę.

podobne treści