internetWiadomość główna

Google Drive już jest

No i stało się. Niecałą godzinę temu miała miejsce premiera Google Drive. Można powiedzieć, że większość plotek się potwierdziła, jest też kilka interesujących funkcjonalności, o których nie słyszeliśmy wcześniej. No i oczywiście cennik.

Z rzeczy, które można już oficjalnie potwierdzić – Google Drive oferuje 5 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Za dodatkową opłatą można zwiększyć pojemność do 25 GB, 100 GB albo nawet 1TB. Opłaty wynoszą odpowiednio $2.49, $4.99 i $49.99 miesięcznie. Jeżeli zdecydujecie się na płatną wersję dostępna dla Was przestrzeń na Gmailu powiększy się do 25 GB. Potwierdziły się także plotki o tym, że Google Drive będzie otwarte dla innych deweloperów, którzy mogą dodawać swoje aplikacje do Chrome Web Store.

Jak działa Google Drive? Technicznie jak Dropbox. Jeżeli chcecie z niego korzystać musicie najpierw ściągnąć stosowną aplikację. Na chwilę obecną aplikacje dostępne są dla PC, Mac’a i urządzenia z Androidem. Wersje aplikacji na iPada i iPhone’a są jeszcze przygotowywane.

Do ciekawych funkcji, o których wcześniej nie słyszeliśmy, zaliczyć można zaawansowane przeszukiwanie zawartości Google Drive łącznie z funkcją rozpoznawania obrazów czy dostępny w chmurze OCR.

Google przekonuje, że Google Drive zaprojektowano w taki sposób, by bezproblemowo dopełniało pozostałe usługi Google, więc dzielenie się z innymi naszymi plikami, czy to w formie załączników, czy postów na G+, nie powinno stanowić najmniejszego problemu.


[Google Blog]

podobne treści