internet

Google Drive będzie współpracowało z zewnętrznymi aplikacjami?

Google Drive, nowa usługa przechowywania plików w sieci autorstwa firmy z Mountain View, jest już prawie oficjalnie zapowiedziane, pozostaje jednak pytanie – jak dużo będziemy mogli zrobić z tą przestrzenią? Jeśli ten fragment kodu, sugerujący, że zewnętrzne aplikacje będą miały dostęp do Google Drive, jest prawdziwy, będziemy mogli zrobić bardzo dużo.

Według Google Operating System, kod źródłowy Google Docs wielokrotnie odwołuje się do Google Drive oraz do Software Development Kit. Kod Google Docs wspomina o SDK kilkukrotnie w odniesieniu do Google Drive i polecenia „open with”. Czy to oznacza, że będzie można otwierać pliki przechowywane na Google Drive nie korzystając z aplikacji przygotowanych przez Google?

Znaleziono także interesującą wiadomość, która sugeruje, że Google Drive będzie w pełni zintegrowane z Gmailem i wprowadzi małą rewolucję w dziedzinie załączników:

Pożegnaj się z załącznikami. Witaj w świecie współpracy w czasie rzeczywistym. Przeciągnij cokolwiek co zostało Ci udostępnione na My Drive by mieć stale łatwy dostęp.

Jeśli plotki się potwierdzą Google Drive może być czymś naprawdę interesującym, a dla użytkowników Androida – może nawet fenomenalnym.

[Google Operating System]

podobne treści