newstablety

Google Docs na Androida staje się pełnoprawnym pakietem biurowym

Dokumenty Google na Androida to darmowy odpowiednik dla pakietów biurowych. Teraz o Docs można tak mówić, ponieważ użytkownicy Androida otrzymają wymarzony tryb pracy offline i wiele tabletowych usprawnień.

Tryb pracy offline Google Docs to możliwość edytowania dokumentów bez połączenia z siecią (np. w tabletach bez 3G). Kiedy tablet jest połączony z siecią Wi-Fi dokumenty są pobierane, aby umożliwić dostęp do nich w każdych warunkach. Po wprowadzeniu zmian są one zapisywane i synchronizowane z chmurą po podłączeniu do Internetu.

Aplikację pobierzecie za darmo na dowolne urządzenie z Androidem 2.1 lub wyżej. [Market]

podobne treści

 • tak

  fatalna funkcjonalność, nie umywa się do iWork i Offica

 • approx_1982

  Niestety trochę kulawa funkcjnalność – trzeba będąc w trybie online najpierw zaznaczyć plik do trybu offline, żeby móc go potem oglądać i edytować bez dostępu do sieci. Obecnie mam Kinsoft Offica, tylko po to, żeby móc otworzyć pliki w miejscu gdzie np nie ma zasięgu (tak, są jeszcze takie miejsca) – do tego wg mnie jest ok. Edycji nie próbowałem. Co do Googlowej paczki biurowej – na kompie jest ok, ale jak ma się chociarz open offica to jest wygodniejszy. Na telefonie denerwuje, to żemmusi być najpierw przesłany do google (w świetle zmian polityki, że mają wgląd w treść dokumentów i prawa do nich… to wolę nie) . Wolę edytować w innym offlinowym office i wysłać tylko emailem (co do emaila to załączniki jak cała korespondenacja nie podlegają takiemu prawu – są prywatne i poufne.

 • dawid.dubanosow

  approx_1982: „chociarz”? no ok…

  ja często piszę na fonie (mam qwerty) i mi się to przydaje… teraz przynajmniej nie potrzebuje do tego neta :P