aplikacjeinternetnews

Google dalej integruje Play Store z Google+

Integracja pełną gębą. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Google postanowiło dokonać kilku zmian w swym popularnym, wirtualnym sklepie sieciowym Play. Od teraz, każdy kto zechce zrecenzować dostępny w jego zasobach program bądź aplikację będzie musiał dokonać tego za pośrednictwem swojego konta na serwisie społecznościowym Google+.

Oznacza to – ni mniej, ni więcej – że jeśli nie założymy konta na portalu będącym obecnie głównym rywalem Facebooka w wyścigu o miano lidera na rynku wirtualnych usług społecznościowych, nie będziemy mogli wyrazić swojej opinii na temat danej aplikacji w Google Play Store. Zamieszczone przed wprowadzeniem tych modyfikacji, anonimowe komentarze są teraz opatrzone dość dziwnym pseudonimem „Użytkownik Google”. Tak samo podpisywane są na razie recenzje dodawane za pomocą aplikacji mobilnej, co jednak wkrótce – trudno przypuszczać by mogło być inaczej – najprawdopodobniej się zmieni.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że integracja obydwu serwisów jest przeprowadzana troszeczkę na siłę. Podobną możliwość złączenia swego profilu z Google+ zaoferowano już jakiś czas temu użytkownikom YouTube’a, ale tam funkcja ta dalej pozostaje wyłącznie dobrowolna i opcjonalna. Gigant z Mountain View liczy zapewne na to, że podpisane imieniem i nazwiskiem (z reguły) recenzje aplikacji będą dużo bardziej wyważone, mniej dziecinne i najzwyczajniej w świecie – obiektywne (z anonimowymi w końcu różnie bywa). Co myślicie – tak rzeczywiście będzie? To dobry ruch Google?

[Android Central]

podobne treści