aplikacjenewsWiadomość główna

Google dalej będzie dostarczać mapy na iOS

Zapewne doskonale pamiętacie moment, w którym Apple postanowiło pójść swoją drogą i zastąpiło nieomal doskonałe Google Maps własną, autorską usługą. Co warte podkreślenia – na razie po prostu gorszą. Wydawałoby się, że gigant z Mountain View zwyczajni obrazi się na Apple i zrezygnuje z dostarczania swego kartograficznego cuda na urządzenia ze stajni jabłuszka. Nic z tego.

Wczoraj Jeff Huber, starszy wiceprezes Google, pojawił się na serwisie społecznościowym giganta – Google+, by zebrać trochę pochwał za dotarcie z Google Street View do Muzeum Historii Komputerów. Nie to jednak wzbudziło największe zainteresowanie – pewien komentator korzystający na co dzień z urządzenia bazującego na iOS stwierdził w dyskusji pod wpisem Hubera, że liczy na to, że Google Maps dalej będą dostępne dla użytkowników systemu mobilnego Apple. Co ciekawe, Huber postanowił rozwiązać wątpliwości komentatora i zapewnił, go, że firma dalej zamierza udostępniać (a przynajmniej próbować udostępniać) Google Maps na iOS. Poniżej screen.

Niestety – na razie nie znamy żadnych szczegółów. O co konkretnie chodziło Huberowi? W jakiej formie GM pojawią się w nowym iOS? Czy Google stworzy własną, autonomiczną aplikację Mapy, którą będzie można po prostu pobrać z App Store? Może. Ale nie musi. Niewykluczone, że gigant z Mountain View wypuści usługę bazującą na HTML5, z której będzie można korzystać z poziomu przeglądarki (to byłoby całkiem „cool”). Co myślicie? (Jak tylko dowiemy się czegoś nowego – damy wam znać).

[9to5 Mac]

podobne treści