biznesinternetnews

Google daje 60 000 dolarów nagrody dla każdego kto złamie Chrome

Podczas zeszłorocznego Pwn2Own Safari oraz IE padły pod naporem hakerów, którym jednak nie udało się pokonać zabezpieczeń Chrome. Nie pierwszy raz. W tym roku Google podnosi stawkę ogłaszając, że rozdzieli pulę miliona dolarów pomiędzy wszystkich, którym uda się złamać zabezpieczenia przeglądarki.

Chrome jest jedyną przeglądarką, która do tej pory nie poddała się hakerom w sześcioletniej historii konkursu Pwn2Own. Dlatego Google postanowiło ustanowić nagrody w wysokości 60 000, 40 000 i 20 000 dolarów dla ludzi, którzy będą w stanie złamać najnowszą wersję przeglądarki uruchomioną na Windows 7. Wykorzystanie do tego celu jedynie błędów przeglądarki warte jest 60 000 dolarów, osiągnięcie celu przy pomocy webkitów, flasha czy przygotowanego uprzednio oprogramowania, odpowiednio mniej.

„Choć jesteśmy dumni z wiodącej pozycji Chrome’a w tych zawodach, jednak fakt, że nie dowiadujemy się o naszych błędach utrudnia nam naukę i rozwój w przyszłości. Dlatego podnosimy stawkę w celu zwiększenia szans na poznanie błędów. Pula na nagrody w tym roku wynosi milion dolarów” – piszą członkowie Google Chrome Security Team.

Początkowo Google planowało, tak jak w poprzednich latach, wesprzeć finansowo organizatorów konkursu, jednak zmiany w regulaminie, dzięki którym zwycięzcy nie muszą już ujawniać sposobu w jaki złamali zabezpieczenia, spowodowały, że Google zwraca się teraz bezpośrednio do nich. Jeśli więc chcecie zgarnąć pieniądze i dodatkowo dostać Chromebooka, Google czeka na odkryte przez Was exploity.

[Chromium Blog via Ars Technica]

podobne treści

  • Opera Funboy

    Opery też nie złamali. Ale jasne tylko chrome chwalicie, a opera na setkach typów urządzeń moblinych. Tylko na PC ma mały udział. To że nie wali wam w oczy czerwone O, to nie znaczy że nie pracuje tam silnik opery!!!

    • AndrzejSpyra

      A czy Opera Software przeznacza milion dolarów rocznie na nagrody dla hackerów? Można dyskutować nad wyższością Opery nad Chrome i na odwrót, ale w tym wypadku chodzi o marketingowe zagranie, w którym Google daje spore pieniądze za złamanie swoich zabezpieczeń. Pozdrawiam