news

Google, czyli suma wszystkich strachów

 

Znaleźliśmy w sieci taki filmik. Po polsku tekst czytany przez lektorkę brzmi następująco: 

<<Poznaj Google. Rzeczownik, który stał się czasownikiem. Ulubioną wyszukiwarkę wszystkich, której hasło brzmi „Don’t be evil” czyli „Nie czyń zła”. Google obsługuje każdego dnia miliardy wyszukiwań, używając do tego 450 000 serwerów. Ale Google to coś więcej niż tylko wyszukiwarka. 

Szef Intela, Andy Grove, twierdzi, że Google, który jest w tej chwili wart 200 miliardów dolarów, to firma na sterydach. Google przejął przez ostatnie 9 lat 30 firm i zapłacił za 187 patentów. Inwestuje w software, energię, biotechnologie, służbę zdrowia i oczywiście w masę innych rzeczy, o których nawet nie mamy pojęcia. 

Google kontroluje twój telefon, email, komputer i całe cyfrowe życie. Cokolwiek chcesz robić online, Google chce robić to z tobą. Google chce nawet mieć pod kontrolą kable i ich zasilanie. Google chce dostarczyć ci rozrywki i dać codzienne wiadomości. Chce także zbudować największą bibliotekę wszech czasów. Ten projekt w obecnej chwili jest przedmiotem zbiorowego procesu wydawców i autorów. 

Google chce wiedzieć, gdzie co jest. Niezależnie od tego, czy mówimy o życiu na Marsie, czy trawniku przed twoim domem. Google przechowuje dane wszystkich wyszukiwań przez 18 miesięcy. Czyli mówiąc krótko, wie o tobie sporo. Włączając w to informacje o twoim DNA i stanie zdrowia – to dwa z najnowszych projektów Google – Navigenics i 23andMe. 

Google interesuje też twoje życie towarzyskie. Ostatnio zebrał cięgi za naruszenie prywatności przez swoją nową usługę Google Buzz. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy Google ingeruje w prywatność. Nie wszystkim podobało się, że na Google Earth można było zobaczyć zdjęcia nagich dzieci, kogoś, kto wymiotuje, albo wychodzi z seks shopu.   
Szef Google, Eric Schmidt, znany jest z dość kontrowersyjnego podejścia do spraw prywatnych. Stwierdził ostatnio, że jeśli nie chcesz, żeby coś ujrzało światło dzienne, to po prostu tego nie rób. 

Po co Google chce wiedzieć o nas to wszystko? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o reklamy. W końcu 97% przychodów Google pochodzi właśnie z reklam. Google chce wiedzieć, kim jesteś, gdzie jesteś i co lubisz, żeby móc kierować reklamy dokładnie do ciebie. 

Przypominamy – Google to firma, której motto brzmi „Nie czyń zła”. >> [Na podstawie postu Briana Baretta inspirowanego: The Business Insider]

Co o tym myślicie? Spiskowa teoria dziejów, czy przerażająca prawda o Google?

podobne treści

  • Anonim

    hehe, Yahoo to ma fantazję! :)

  • Anonim

    Nie uznałbym tego za fantazję, a raczej niedaleką przyszłość. Google będzie panować światem. Ile prywatnych firm ma własnego satelitę?? Za niedługo będą mieć swoje schrony i armie. Trochę może przekoloryzowałem, ale tylko trochę ;)