internetnewsWiadomości promowane

Google Chrome najczęściej używaną przeglądarką na świecie

Google Chrome od dłuższego już czasu deptało po piętach Internet Explorerowi. Według danych Statcounter w zeszłym tygodniu Chrome wyprzedził w końcu produkt Microsoftu pod względem liczby użytkowników.

Badania Statcounter okazały się być podwójnie szczęśliwe dla Google – ich mobilna przeglądarka, Android Robot, przeskoczyła Operę w rankingu najczęściej używanych przeglądarek mobilnych.

Oczywiście do tego typu zestawień należy podchodzić z dystansem, ponieważ nikt nie jest w stanie (jeszcze) zmierzyć faktycznego użycia przeglądarek, wszystkie tego typu badania muszą opierać się na szacunkach na podstawie prób statystycznych. Ale, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można przyjąć, że Chrome faktycznie jest najczęściej używaną przeglądarką na świecie.

Microsoft jednak nie zamierza się jednak poddawać bez walki. Te same dane sugerują, że Internet Explorer 9 powoli także zdobywa coraz większą popularność. Ale gigantowi z Redmont będzie bardzo trudno odzyskać utracone pierwsze miejsce, jeśli jest to w ogóle możliwe. Spójrzmy prawdzie w oczy – mamy drugą dekadę XXI wieku, z Internetu nie korzysta się już jedynie na służbowych komputerach stojących w biurze. Zawartość Internetu przegląda się na najróżniejszych urządzeniach, czasy dominacji Internet Explorera już raczej minęły.

[Statcounter via The Next Web]

podobne treści