newstablety

Google chce konkurować z iPadem

Jak podaje New York Times, Eric Schmidt, szef Google, przyznał ostatnio podczas przyjęcia w Los Angeles, że jego firma pracuje nad konkurencją dla iPada. Potwierdzają się zatem plotki, które krążyły już od dłuższego czasu.

Źródła gazety informują, że Google już rozmawia z firmami wydawniczymi, które miałyby dostarczać książki i gazety na nowy tablet. Jednak wbrew wcześniejszym doniesieniom, Schmidt stwierdził, że nowy tablet będzie działał nie na systemie Chrome, a na Androidzie. Nie wiadomo, czy Google pracuje nad tabletem z firmą HTC (tak głosiły pierwsze doniesienia).

Google nie jest jedyną firmą, która chciałaby konkurować na rynku tabletów z Apple. Podobne plany mają również Nokia i Microsoft. W jaki sposób mogą konkurować z iPadem? Przede wszystkim tym, że nie są Apple – sam system Android zawdzięcza swą popularność między innymi temu, że nie pochodzi z firmy Steve’a Jobsa. Mogą mieć również możliwości, których iPad nie posiada, jak na przykład wyświetlanie wideo w formacie Flash.

Czy jednak inne firmy będą miały podobną co Apple siłę przebicia? I czy nie będą po prostu spóźnione? Przekonamy się wkrótce. [Gizmodo.com, NYT]

podobne treści