aplikacje

Google Assistant trafi na iPhone’a?

Coraz ciekawsze plotki pojawiają się przed rozpoczynającą się jutro konferencją Google I/O. Jak donosi serwis Android Police, Mountain View szykuje się do wydania swojego asystenta głosowego na iPhone’a.

Jak podają anonimowe źródła serwisu, taka zapowiedź ma paść podczas jednego z wystąpień podczas tegorocznego Google I/O. Google Assistant ma trafić na iOS w postaci osobnej aplikacji, która początkowo dostępna będzie tylko w Stanach Zjednoczonych, czyli podobnie jak było w przypadku Cortany Microsoftu. Dokładny jej wygląd aplikacji i ograniczenia jej działania nie są na razie znane, ale Android Police dodaje, że zapewnione będą funkcje z zakresu komend głosowych, a interface ma być podobny do tego, co znane jest z aplikacji Allo.

Najwyraźniej Google bardzo zależy na tym, by zainteresować użytkowników iOS własnym asystentem, otwartym pytaniem pozostaje kwestia tego, czy ma to większy sens. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie do końca, ponieważ użytkownicy iPhone’ów często zostają przy aplikacjach dostarczanych przez Apple. Jednak przykład Cortany Microsoftu może świadczyć o tym, że jednak warto próbować zainteresować ich swoim asystentem. Choć w przypadku Cortany dokładne liczby nie są znane, Microsoft chwalił się ostatnio, że każdego miesiąca korzysta z niej 141 milionów użytkowników, z czego ponad 100 milionów za pośrednictwem Windowsa 10. Pozostali użytkownicy robią to za pośrednictwem Xboxa, Androida oraz właśnie iOSa.

podobne treści