news

Google Assistant trafi do Polski

Inteligentny asystent Google obecny jest na razie tylko na wybranych rynkach, do których Polska nie należy. Na razie. W planach Mountain View jest jednak wprowadzenie go nad Wisłę w tym roku.

Google Assistant pojawił się wraz z aplikacją Allo i szybko trafił też do smartfonów Pixel. Google stara się cały czas zwiększać dostępność tej funkcji, a wczoraj pojawiła się informacja, że w planach na ten rok jest wprowadzenie jej także do Polski.

Niestety na razie nie wiadomo o tych planach zbyt dużo. Tajemnicą pozostają urządzenia, na których zostanie on udostępniony, nie wiadomo także kiedy konkretnie Mountain View planuje udostępnić Google Assistant w Polsce.

Nie należy też zakładać, że Google Assistant zrozumie język polski. Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Google po prostu zniesie blokady regionalne, podobnie jak uczynił to Samsung ze swoim asystentem Bixby, ale usługa nie otrzyma lokalizacji, tak jak nie otrzymała jej ani Siri ani Cortana. I prawdopodobnie jeszcze długo się to nie zmieni.

podobne treści