krótka piłkanewssprzęt

Google: Android Wear niebawem ze wsparciem dla modułów GPS i Bluetooth

Gigant z Mountain View zapowiada serię istotnych aktualizacji dla jego flagowej platformy dedykowanej biżuterii elektronicznej. Według zapewnień Google, jeszcze przed końcem 2014 roku w sieci zostanie udostępniony update, który wyposaży zegarki z Androidem Wear we wsparcie dla modułów GPS i Bluetooth.

Taką informacją podzielił się dziś w wywiadzie dla serwisu CNET dyrektor ds. inżynierii systemu Android, David Singleton, który uważa, nadchodzące aktualizacje przyczynią się do znaczącej poprawy działania OS-u w sytuacjach związanych z wykonywaniem pomiarów bądź zwykłym umilaniem czasu przy okazji wykonywania rozmaitych aktywności fizycznych.

Jeśli jesteś osobą, która często biega, czasem zwyczajnie wygodniej byłoby zostawić telefon w domu. Dzięki obu tym technologiom, użytkownicy zegarków będą mogli łatwo śledzić pokonane przez siebie trasy oraz odtwarzać muzykę przy użyciu bezprzewodowych słuchawek, umilając sobie w ten sposób wykonywane ćwiczenia. Natomiast po powrocie domu, wszystkie dane dotyczące aktywności urządzenia będą dostępne do wglądu za pośrednictwem aplikacji zainstalowanych na smartfonach.

Zgodnie z zapewnieniami Singletona, ostatnią z godnych odnotowania nowości zawartych w zaplanowanych update’ach będzie możliwość instalacji wirtualnych tarcz zegarków rozprowadzanych przez deweloperów za pomocą Google Play Store. Według deklaracji D.S., pierwsza z całej serii aktualizacji OS-u powinna trafić do sieci jeszcze przed końcem tego tygodnia. Jej celem będzie ponoć usprawnienie procesu nawigacji wewnątrz OS-u oraz generalna poprawa obsługi odbieranych komend głosowych.

No i cóż, dziwić w tej sytuacji może nas chyba tylko fakt, że tak podstawowe funkcje i łatki trafią na pokłady zegarków z Androidem Wear dopiero w ramach dużej fali popremierowych update’ów. Szkoda, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale.

Źródło: Android Central / Źródło grafiki: developer.android.com

podobne treści