news

Gojące się etui do iPhone’a od… Nissana

W 2005 roku współpraca Nissana i Uniwersytetu Tokijskiego zaowocowała
opracowaniem „samonaprawiającej się” powłoki z polirotaksanów.
Substancja ta miała posłużyć do stworzenia karoserii, która sama zasklepia mniejsze zarysowania. Na razie auta nadal musimy zabierać do blacharza (choć farba pojawiła się w kilku modelach aut), ale technologia być może przyda się użytkownikom smartfonów.

Jak donosi serwis Ubergizmo, producent samochodów zaprezentował polirotaksanowe etui, które powraca do pierwotnego kształtu, gdy zostaje zarysowane. Dochodzi do reakcji w strukturze chemicznej substancji i odkształcone miejsca zapełniają się z powrotem. Oczywiście pod warunkiem, że zarysowanie nie jest zbyt wielkie. Fajtłapy, którym często zdarza się upuszczać smartfony, z pewnością będą zainteresowane.

Nissan zaprezentował etui do iPhone’a na targach samochodowych w Dubaju. Prototyp urządzenia dostali do testowania klienci firmy oraz dziennikarze. Koncern chce się przekonać, czy produkt spotka się z zainteresowaniem.

Ciekawe czas nastały, skoro nawet przedsiębiorstwa samochodowe decydują się na produkcję etui do iPhone’a! Bylibyście zainteresowani podobnym ochraniaczem na telefon? [Ubergizmo, zdjęcie: auxexis]

podobne treści

  • fwaav

    Najwi€ksza fajtlapa si€ odezwala.

  • duda.kamil

    Świetny sposób na zaprezentowanie możliwości technologii bez wdrażania jej do samochodów ;-)

    Etui nie używam, nie używałem i nie zamierzam używać (Chyba że ktoś zaprezentuje coś taniego i wodoodpornego)