news

Gogle Terminatora dla żołnierzy

Zazwyczaj piszemy o wykorzystaniu aplikacji z technologią rozszerzonej rzeczywistości do celów cywilnych. Tymczasem wojsko też się nią interesuje.

Na zlecenie amerykańskiej agencji wojskowej DARPA, chicagowska firma Tanagram Partners pracuje nad wykorzystaniem czujników i technologii AR do interpretacji wiadomości na temat wroga podczas walki. Zestaw, który znalazłby się na wyposażeniu armii, zaprezentował na Augmented Reality Event prezes Tanagramu, Joseph Juhnke.

W hełmie żołnierza znajdowałyby się przezroczyste gogle OLED, które wyświetlałyby informacje z różnych czujników, na przykład obraz z kamery 360-stopniowej, stereoskopowej i obraz w podczerwieni. Dane byłyby tez przesyłane do serwera w bazie, a żołnierze mogliby nawzajem ostrzegać się o niebezpieczeństwie.

Tanagram Partners zapowiadają, że technologia będzie dopracowana już za rok. Planują też wydać aplikację na iPhone’a, demonstrującą możliwości nowej technologii. W sam raz do napadania na stacje benzynowe. [Kat Hannaford/giz, Tanagram, ReadWriteWeb]

podobne treści