news

Gmail będzie jeszcze lepiej zabezpieczony przed włamaniem

Google zamierza zabezpieczyć dostęp do większości swoich serwisów dwustopniowym system wprowadzania haseł wykorzystywanym przez banki. Ma to zapobiec kradzieży kont, jak i również zakładaniu nowych przez spamerów. Czyżby CAPTCHA miała pójść w odstawkę?

Niebezpiecznik podaje, że już niebawem logowanie się do Gmaila będzie wymagało wprowadzenia dodatkowego kodu wysłanego przez automat na nasze telefony komórkowe. Niektórzy użytkownicy klienta pocztowego firmy Google mogą już teraz sprawdzić działanie owego zabezpieczenia.

Na pewno zastanawiacie się, co się stanie w momencie, w którym będziecie chcieli sprawdzić pocztę nie mając akurat telefonu pod ręką. Google rozwiąże również ten problem możliwością wygenerowania 5 jednorazowych kodów, z którymi nie tylko dostaniemy się do konta, lecz również będziemy mogli wpisać nowy numer telefonu (który akurat mieliśmy pecha zgubić lub „pożyczyć” komuś).

Na stronie Niebezpiecznika znajdziecie instrukcję, jak włączyć owe podwójne uwieżytelnianie. Dajcie znać w komentarzach, jeśli ta funkcja jest już dla was dostępna. ​[Niebiezpiecznik]

podobne treści

 • sloik255

  U mnie niestety nie ma takiej możliwości. A szkoda, bo chciałem sprawdzić… ;)

 • lysy1986

  a i tak wystarczy napisac @ do nich o odzyskanie hasla i można wejść na każdego @ ;]

 • ciopek_22dssds2

  See ya gmail. Nie będę się bawił w smsy.

 • Anonim

  Ja mam włączone xd.Troche długo idzie(ale to z Ameryki).Fajna opcja