news

Głośniki, które wysyłają dźwięk tylko do ciebie

Firmowane przez Bang & Olufsen i Klang głośniki Ultrasonic nie bez powodu przypominają dwa niewielkie talerze satelitarne. Po pierwsze, zapewni im to popularność wśród uczestników projektu SETI. Po drugie, sprawi, że dźwięk wysyłany będzie tylko w jednym kierunku, nie rozpraszając się po pomieszczaniu i nie denerwując sąsiadów.

Jak to możliwe? Dzięki wykorzystaniu częstotliwości 30.000 Hz. Jak tłumaczy Dvice, każdy głośnik wysyła trzy strumienie ultradźwięków, które pozostają niesłyszalne dla ludzkiego ucha, dopóki nie natrafią na przeszkodę. Jeśli wcelujemy jednym głośnikiem w lewe ucho, a drugim w prawe, otrzymamy idealne stereo, niesłyszalne dla nikogo innego. Wystarczy się nie wiercić na posterunku, by nie wychylić się z pola rażenia ultradźwięków.

Głośniki są w fazie prototypu, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim będziecie mogli posłuchać Justin Biebera, nie denerwując pozostałych domowników. Nadal jedynym rozwiązaniem pozostają słuchawki. [Adam Moller, Yanko Design, Dvice]

podobne treści

 • Wojciech Maj

  Słuchać Justina Biebera? Co Wy tam w Gizmodo palicie?

 • ewq

  Maj, to był sarkazm, żart, joke
  kumasz?
  no chyba że u ciebie cała rodzina tego słucha z zadowoleniem i dlatego się dziwujesz? ;)

 • Wojciech Maj

  No, i nie załapałaś/eś z kolei mojego sarkazmu, żartu, joke’u. Popis roku.

 • ewq

  hehe dobra, dobra, nie tłumacz się teraz ;)
  czyli jednak słuchasz rodzinnie biebera
  to wszystko tłumaczy… ;P

 • Anonim

  Generalnie każdy dźwięk pozostaje niesłyszalny dopóki nie trafi na jakąś przeszkodę :D
  „Głośniki są w fazie prototypu, więc minie jeszcze trochę czasu”
  w fazie prototypu były dwie ze dekady temu, teraz głośniki kierunkowe są normalnie dostępne w sprzedaży, aczkolwiek w dość wysokiej cenie.
  http://www.google.pl/search?q=g%C5%82o%C5%9Bniki+kierunkowe