wynalazki

Glass Foundry: dużo zdjęć, mało informacji

Dwa tygodnie temu w San Francisco i w Nowym Jorku odbyły się pierwsze dwa hackatony przeznaczone dla deweloperów Google Glass. Chyba każda osoba, która interesuje się Augmented Reality miała nadzieję, że z tej okazji wyciekną jakieś nowe informacje na temat Google Glass.

Niestety, zaproszeni przez Google deweloperzy nabrali wody w usta i już od dwóch tygodni uparcie milczą na ten temat. Za to Mountain View postanowiło w końcu uszczęśliwić spragnionych informacji entuzjastów i samemu rzucić trochę światła na spotkania, które ochrzczone zostały mianem Glass Foundry.

Niestety Google bardzo oszczędnie wypowiada się na temat samych okularów Augmented Reality (żeby nie powiedzieć, że po prostu milczy), wiemy natomiast, że podczas dwóch spotkań deweloperzy wraz z inżynierami Google wymyślili ponad 80 nowych sposobów na wykorzystanie Google Glass. W ramach nagrody osiem zespołów, których pomysły zostały najwyżej ocenione, otrzyma od Google zwrot kosztów Google Glass Explorer Edition.

I to właściwie tyle. Google uraczyło nas jeszcze całą masą nowych zdjęć ludzi noszących Google Glass oraz zapowiedzią tego, że spotkania z cyklu Glass Foundry prawie na pewno zostaną zorganizowane ponownie. Pozostaje mieć nadzieję, że może wtedy dowiemy się czegoś więcej na temat działania samego Google Glass.

podobne treści