news

Gizmodo radzi: czy powinieneś usunąć swoją byłą również z cyfrowego życia?

W czasach, gdy miłość może trwać wiecznie dzięki Internetowi, pojawia się wiele problemów z byciem w związku lub z wyjściem z niego. Zadaliśmy kilka pytań naszej redakcyjnej pani doktor – Debby Herbenick – o to, jak sobie radzić z cyber-(eks)-związkami. Oto jedno z nich.

Czy w porządku jest skasowanie wszystkich cyfrowych wspomnień o swoim byłym?

Tylko od ciebie zależy czy skasujesz zdjęcia, posty na ścianie czy prezenty na Facebooku (o ile wszystkie wymienione są Twoją własnością). Czasami jest to nawet wskazane.

Jeśli chciałbyś zachować wspomnienia na później, to zawsze możesz zrobić zrzut ekranu z ulubionym postem, zapisać go na dysku i wyciągnąć go, kiedy już dojdziesz do siebie. Jeśli nie masz zamiaru trzymać wspólnych zdjęć, to miłym pomysłem jest zgranie wszystkiego co was łączyło na płytę cd i oddanie jej swojej byłej, lepszej połówce.

Pozbycie się śladów związku z Internetu też ma dobre strony. Przed powstaniem portali społecznościowych nikt obcy nie wiedział, że byłeś na wakacjach z dziewczyną (koniecznie otaguj zdjęcie…) w Beskidzie Sądeckim. Warto usunąć wszystkie zdjęcia i wpisy, aby ułatwić sobie znalezienie kogoś nowego – niekoniecznie za pośrednictwem Internetu…

Więcej dobrych rad znajdziesz na stronie Dr Debby

podobne treści