news

Gigantyczny iPhone pamięci Steve’a Jobsa

Sankt Petersburg widział już dużo – panowanie Romanowów, wybuch rewolucji październikowej. Teraz przyszedł czas na pomnik Steve’a Jobsa.

Wczoraj w Petersburg odsłonięto pomnik poświęcony pamięci Steve’a Jobsa. Monument ma kształt dwumetrowego iPhone’a a na jego froncie znajduje się wyświetlacz, na którym przechodnie mogą zobaczyć nagrania i zdjęcia dokumentujące najważniejsze wydarzenia z życia amerykańskiego przedsiębiorcy.

Pomnik powstał w ramach konkursu zorganizowanego przez fundację „Fundusz Postępu”, która chciała w ten sposób uhonorować Jobsa i jednocześnie zwrócić uwagę na rozwój najnowszych, rosyjskich technologii. Dlatego właśnie pomnik stanął w Petersburgu, mieście, które według organizatorów konkursu jest rosyjską stolicą IT.

Co ciekawe projekt o nazwie „Słoneczny QR”, który zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez rosyjską fundację, zupełnie nie przypomina pomnika, który stanął na dziedzińcu Narodowego Uniwersytetu Badań nad Informacją, Mechaniką i Optyką w St. Petersburgu. Jedynym elementem, który łączy zwycięski projekt z dwumetrowym iPhonem jest kod QR, który znajduje się na pomniku, a który przenosi użytkownika na stronę poświęconą pamięci Jobsa.

podobne treści