newssprzęt

Gigabyte przedstawia pokryty włóknem węglowym ultrabook X11

Włókno węglowe to bez wątpienia jeden z najbardziej egzotycznych materiałów, z jakiego można zbudować laptopa. Wygląda na to, że Dell XPS 13 zapoczątkował swego rodzaju trend – w jego ślady poszedł tajwański Gigabyte, który zaprezentował nam właśnie „nieprawdopodobnie lekki”, pokryty wspomnianym włóknem ultrabook Gigabyte X11.

Ważący 975g, zamknięty w grubej na od 3mm (w najcieńszym) do 16mm (w najbardziej otyłym punkcie) obudowie z włókna węglowego notebook X11 posiada 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości, tak, tak, łatwo to odgadnąć – 1366×768 pikseli, a w jego wnętrzu znajdują się typowe dla tego rodzaju urządzeń podzespoły, takie jak między innymi: procesor Ivy Bridge (to jaki zależy od wybranej konfiguracji), 4GB pamięci operacyjnej DDR3 RAM, 128GB pamięci SSD, moduły USB 2.0 i 3.0, mini DisplayPort, 1,3-megapikselowa kamera, i tak dalej, i tak dalej. Ziew. W całości, nie licząc aluminiowych zawiasów, pokryto go włóknem węglowym, czemu zawdzięcza swą anorektyczną wagę (w wypadku sprzętu jest to jednak raczej zaleta, zwykle).

Póki co nie wiadomo kiedy Gigabyte X11 zadebiutuje na rynku, ale znamy przedział cenowy w jakim się uplasuje. Będzie można go nabyć za kwotę między 999 a 1299 dolarów. Domyślnie pracować będzie pod kontrolą Windowsa 7 Home Premium.

[Engadget]

podobne treści