newssmartfony

Genialnie prosty pomysł, który uratuje baterie smartfonów

Wi-Fi i 3G są błogosławieństwem, jak i przekleństwem smartfonów. Bezprzewodowa łączność szybko pozbawia baterie naszych smartfonów prądu. Naukowcy wpadli na naprawdę prosty pomysł, jak oszczędzić prąd przy łączeniu się z siecią Wi-Fi.

Uczeni z Uniwersytetu Michigan zdali sobie sprawę z tego, że przez większość czasu połączenie z siecią Wi-Fi jest niewykorzystywane, służy tylko do „nasłuchiwania” nadchodzących transmisji, np. emaili. Mądrzy panowie (i zapewne panie) pomyśleli więc, żeby stworzyć technologię, która obniżałaby prędkość połączenia z siecią bezprzewodową do 1/16 normalnej prędkości, bo po co więcej do ściągania emaili i powiadomień „push”? Technologia została nazwana Energy-Minimizing Idle Listening (E-MiLi).

Obniżona prędkość transmisji oznacza, że telefony wytrzymają nawet o 54% dłużej przy połączeniu z Wi-Fi. Oczywiście, kiedy będziemy korzystać intensywnie z Wi-Fi, prędkość wróci do swoich maksymalnych wartości. Naukowcy liczą, iż producenci układów WLAN szybko podłapią ich pomysł i zaczną go wcielać w życie.

To może tak by wziąć się teraz za 3G/4G? Telefon trzymałby w końcu dłużej niż jeden dzień… [Ubergizmo]

podobne treści

 • Tomek Skibiński

  Bardzo fajny pomysł. Jestem za jego wprowadzeniem ;) Po co komu pełna szybkość transmisji 3G do odbioru wiadomości Mail ;)

 • tomi34

  Samsung Wave s8500 i s8530 na systemie bada os dzialaja do tygodnia.To nie android czy ios ze trzeba rozwujac za soba przedluzacz

 • Michał Pawlicki

  @tomi34 to prawda, bo bada jest perfidnie przystosowana do sprzętu a android nie! Android jest dla każdego telefonu i ciągle ma jakies apsy (nawet o tym nie wiedząc) włączone. Zobaczymy jak bateria bedzie trzymala kiedy bedzie update do bada 2.0

 • dawid.dubanosow

  ja dla przykładu nigdy nie miałem telefonu który trzymał więcej niż jeden dzień – nie potrzebuję więcej ;o

 • Łukasz Michliński

  Po co ograniczać prędkość 3G? Wystarczy przełaczyć na EDGE. Na moim HTC HD2 (Android MIUI) czas pracy dzięki temu wzrósł z 1 dnia do nawet 4. Nie trzeba zmieniać żadnego sprzętu, tylko pogrzebać w ustawieniach.