newstablety

Gartner: Android nowym królem rynku tabletów

 

Kres dominacji iPada? Wszystko wskazuje na to, że nie sprawdziły się prognozy analityków Garntnera zakładających, że Apple utrzyma dominację na rynku tabletów do 2015 roku. Według najnowszego raportu ekspertów firmy, urządzenia z Androidem już dziś stanowią większość w tym sektorze rynku urządzeń mobilnych, po raz pierwszy spychając z tronu gadżety giganta z Cupertino

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami analityków, urządzenia z OS-em Google to 62% wszystkich tabletów kupionych przez ludzi na przestrzeni całego 2013 roku. Drugie miejsce  z 36% kawałkiem tortu zdobyło, a jakżeby inaczej, Apple, które sprzedało 70 i pół miliona egzemplarzy iPadów na całym świecie. Podium, z marnymi 2,1%, zamknął Microsoft.

Wzrost sprzedaży tabletów w 2013 roku był napędzany głównie przez rynek małych, low-endowych gadżetów tego typu oraz ludzi po raz pierwszy decydujących się na zakup tych urządzeń. To właśnie dzięki temu Android stał się numerem jeden, z 62 procentami udziałów na rynku.

Tak czy siak, Apple utrzymało pozycję firmy samodzielnie sprzedającej najwięcej tabletów swojej produkcji. Drugi Samsung może pochwalić się „zaledwie” nieco ponad 37 milionami sprzedanych tabletów, co jestem rezultatem niemal dwa razy gorszym od tego jaki osiągnął gigant z Cupertino. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziecie na stronie Gartnera (link w źródle, poniżej).

Źródło: Gartner via Android Central

podobne treści