gryportale społecznościowe

Game of Thrones Ascent trafi na Zynga.com

Zynga nie radziła sobie ostatnio najlepiej (oczywiście jak na swoje możliwości) ale wszystko to może się zmienić za sprawą najnowszej umowy zawartej pomiędzy producentem gier społecznościowych a małym studiem Disruptor Beam.

Disruptor Beam może i nie jest dużym studiem ale już może pochwalić się stworzeniem facebookowej gry Game of Thrones Ascent, w którą od czasu jej premiery w lutym, grało już jakieś pół miliona użytkowników. Teraz gra ma trafić pod parasol Zyngi i, biorąc pod uwagę ogromną popularność serialu HBO, bez wątpienia stanie się hitem na platformie Zynga.com. Pomijając już dotarcie do olbrzymiej rzeczy potencjalnych nowych graczy, Zynga wniesie także pomoc swojego zespołu, który ma pomóc w pracach nad nową treścią, mechaniką i funkcjonalnościami.

Co ciekawe nowa treść ma pojawiać się co tydzień, zmieniając rzeczywistość gry w taki sposób, by była ona spójna z aktualnie emitowanym w USA odcinkiem serialu. Związek Game of Thrones Ascent z serialem jest zresztą głębszy – twórcy gry już od roku współpracują z HBO by realia gry zgadzały się z tym co zobaczyć można na małym ekranie.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność serialu opartego na książkach R.R. Martina oraz ogromną bazę graczy, którzy grają w gry Zyngi sukces Game of Thrones Ascent wydaje się być przesądzony.

podobne treści