designnews

Gałązka w roli szczoteczki do zębów

Szczoteczka THIS jest organiczna, biodegradowalna, przenośna i stanowi wspaniały substytut pasty do zębów i szczoteczki do zębów. To zwyczajna gałązka.

Część ludności Bliskiego Wschodu, Indii i Pakistanu używa pałeczek z gałązek do czyszczenia zębów. Przed każdym użyciem odgryzamy część gałązki, by odsłonić świeże i czyste włoski rośliny, którymi można usunąć z zębów nieczystości. Takie urządzenie nazywa się miswak i posłużyło studentce wzornictwa, Leen Sadder, do zaprojektowania podobnej szczoteczki dla wszystkich.

Sadder otrzymała na zajęciach z projektowania trójwymiarowego nietypowe zadanie: zaprojektować substytut pierwszej rzeczy, którą wyrzuci od momentu zakończenia zajęć. Trafiło na tubkę po paście do zębów.

Studentka poszperała w historii czyszczenia zębów i dowiedziała się, jak dba się o uzębienie w różnych częściach świata. Dowiedziawszy się o miswaku, postanowiła przenieść to rozwiązanie na rynek amerykański. Jej szczoteczka THIS zawiera gałązkę, tubkę do jej przechowywania i nasadkę, która służy do odcinania kawałka gałązki. Sadder obawiała się bowiem, że Amerykanie bez entuzjazmu zareagują na perspektywę odgryzania czegokolwiek.

Projektantka stworzyła całą serię zdjęć przedstawiających THIS w miejscach właściwych dla szczoteczki – przy umywalce, na półce sklepowej, itp. Ciekawe, czy przekona wiele osób do zmiany przyzwyczajeń. [Behance, Core 77]

podobne treści