newssmartfony

Galaxy Note Edge czyli nowe podejście do zakrzywionych ekranów

Jeszcze nie tak dawno temu zakrzywione ekrany były jedynie ciekawostkami prezentowanymi przez producentów. Dziś powoli stają się one elementem, który na razie nieśmiało, ale jednak wprowadzany jest do urządzeń produkowanych masowo. Jednym z przykładów jest zaprezentowany wczoraj Samsung Galaxy Note Edge.

Jest to już kolejny, po Galaxy Round, eksperyment Samsunga ze smartphonem o zakrzywionym ekranie. Jednak tym razem wygięty ekran nachodzi na prawą krawędź urządzenia, dzięki czemu rozmiar wyświetlacza został zwiększony, a użytkownik zyskał dodatkową przestrzeń. Przestrzeń aktywną, na której wyświetlany jest nowy element interface’u, czyli pasek boczny nazwany przez Samsunga Revolving UX.

Revolving UX wyświetla więc rozmaite przyciski, powiadomienia czy widgety, wszystko to niezależnie od tego, czy ekran główny jest aktualnie zajęty wyświetlaniem uruchomionych aplikacji czy wyłączony. Z możliwości dodatkowego paska skorzystać będą mogły nie tylko aplikacje przygotowane przez Samsunga, ale też oprogramowanie napisane przez niezależnych programistów, którzy zdecydują się skorzystać z udostępnionego im SDK.

Generalnie pomysł wydaje się być trafiony i, przynajmniej na razie, wyróżnia to urządzenie. Niestety jest to jedyna rzecz, która je wyróżnia, ponieważ pod względem podzespołów Galaxy Note Edge nie różni się zbytnio od Galaxy Note 4. Użytkownicy otrzymają więc do dyspozycji
czterordzeniowy procesor  Snapdragon 805 2,7 GHz oraz GPU Adreno 420. Urządzenie wyposażono w 3 GB RAM, moduły WiFi, GPS/GLONASS, NFC, Bluetooth 4.1, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej oraz dwie kamery 16 i 3,7 megapikseli.

Wraz z paskiem bocznym wyświetlacz Note Edge ma 5,6 cala i działa w rozdzielczości 2560 na 1600 piksel. Obudowa urządzenia ma wymiary 151,3 na 82,4 na 8,3 milimetra, a urządzenie waży 174 gramy. Galaxy Note Edge pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, ale na razie Samsung nie podał ile będzie kosztowało to urządzenie ani w jakich krajach będzie dostępne.

podobne treści