smartfony

Galaxy Note 7: Samsung wymienia urządzenia, ale użytkownicy nadal zgłaszają problemy

Samsung nie ma szczęścia do Galaxy Note 7 – pomimo wymiany wadliwych egzemplarzy na nowe, nadal pojawiają się doniesienia o problemach z działaniem baterii.

Po otrzymaniu serii zgłoszeń o problemach z bateriami w Galxy Note 7, z których część kończyła się eksplozją wspomnianego wyżej komponentu, Samsung, za co należy go pochwalić, zdecydował o czasowym wstrzymaniu sprzedaży tych urządzeń i wymianie już sprzedanych egzemplarzy na nowe, pozbawione niefortunnej serii akumulatorów. Niestety, nie rozwiązało to wszystkich problemów.

Jak donosi The Wall Street Journal, osoby, które w Korei Południowej wymieniły swoje Samsungi Galaxy Note 7 na nowe, nadal zgłaszają problemy z działaniem baterii. Na szczęście nie ma już mowy o eksplozjach, ale ich praca nadal daleka jest od ideału – akumulatory mają nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur, a czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu nie odpowiada pojemności baterii. W jednym przypadku cała noc ładowania miała zaowocować naładowaniem akumulatora jedynie do poziomu 10 procent.

Na razie brak doniesień o podobnych problemach z wymienionymi urządzeniami w innych krajach niż w Korei Południowej. Przedstawiciel Samsunga, poproszony o komentarz przez The Wall Street Journal, stwierdził, że sprawa jest badana, a problemy pojawiają się jedynie w jednostkowych przypadkach i nie są związane bezpośrednio z baterią. Skala występowania tych problemów ma mieścić się w normie, a zwiększone zainteresowanie mediów ma wynikać z wcześniejszej wpadki z wadliwą partią sprzętu.

Zdjęcie: Samsung

podobne treści