gadżetynews

Galaxy Gear już oficjalnie

Podczas berlińskich targów IFA Samsung zaprezentował w końcu swój smartwatch o nazwie Galaxy Gear. Pomimo sporej liczby przecieków, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na jego temat, Koreańczykom i tak udało się nas zaskoczyć.

Prezentacja Samsunga potwierdziła część spekulacji na temat Galaxy Gear. Przede wszystkim urządzenie nie jest w pełni autonomiczne – ma to być dodatek do smartphone’ów, z którymi będzie się łączyć za pomocą Bluetootha 4.0. Z poziomu ekranu zegarka będziemy więc mogli między innymi przeczytać otrzymaną wiadomość, odebrać telefon lub zlokalizować główne urządzenie. Wbrew wcześniejszym plotkom urządzenie wyposażone zostało w ekran Super AMOLED 1,63 cala o rozdzielczości 320 na 320 pikseli. Na pasku zamontowano kamerę 1,9 megapiksela, która może nagrywać dziesięciosekundowe filmy w jakości 720p.

Sporym zaskoczeniem jest wsparcie dla zewnętrznych aplikacji – Galaxy Gear zadebiutuje z 70 aplikacjami przygotowanymi przez zewnętrznych deweloperów takich jak Evernote, eBay czy MyFitnessPal. Niestety na początku urządzenie współpracować będzie jedynie z najnowszymi urządzeniami Samsunga – Galaxy Note 3 oraz Note 10.1. W najbliższej przyszłości ma się to jednak zmienić – w pierwszej kolejności koreańska firma wprowadzi wsparcie dla Galaxy S4 a docelowo Galaxy Gear ma współpracować z wszystkimi urządzeniami opartymi na Androidzie 4.3. Stosowna aktualizacja oprogramowania ma się pojawić w październiku.

Wewnątrz obudowy znalazło się miejsce na procesor 800 MHz i baterię 315 mAh, 4GB pamięci oraz 512MB pamięci RAM. Galaxy Gear wyposażono ponadto w mikrofon, głośnik, akcelerometr i żyroskop. Samsung nie podał niestety ani oficjalnej ceny swojego urządzenia, ani daty jego debiutu rynkowego, ale według plotek kosztować będzie ono około 300 dolarów i będzie dostępne globalnie na przełomie września i października.

podobne treści