newssmartfony

Galaxy Fold: składany smartphone Samsunga

No i doczekaliśmy się oficjalnej premiery składanego smartphone’a Samsunga. Zaprezentowane podczas konferencji Unpacked urządzenie to Samsung Galaxy Fold.

Galaxy Fold jest z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń tego roku. Nie bez powodu – wiele osób uważa, że to właśnie składane urządzenia mogą być „the next big thing” więc wiele zależy od tego, jak przyjęte będzie pierwsze tego typu urządzenie przygotowane przez dużego producenta.

Podczas konferencji przedstawiciele Samsunga ochoczo prezentowali więc najważniejsze cechy nowego smartphone’a, czyli głównie to, ze posiada on dwa wyświetlacze AMOLED – jeden większy, o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości 2152 na 1536 pikseli, który zaczyna działać po rozłożeniu urządzenia, oraz mniejszy 4,6 cala i rozdzielczości 1960 na 840 pikseli, który działa po jego zamknięciu. Oba mają ze sobą współpracować więc kiedy dana aplikacja uruchomiona jest na jednym z nich, rozłożenie lub złożenie telefonu spowoduje jej przeniesienie na drugi wyświetlacz.

Dokładna specyfikacja techniczna urządzenia nie jest jeszcze znana publicznie, wiemy jednak, że jego procesor został wykonany w technologii 7nm i może obsłużyć do trzech aplikacji jednocześnie, więc możemy założyć, że będzie to jedna z najmocniejszych propozycji Samsunga w tym roku, który zostanie ponadto wsparty przez aż 12 GB pamięci RAM. Wewnątrz składanej obudowy znalazło się miejsce dla pamięci 512 GB, modułów LTE czy GPS, portu USB Type-C czytnika linii papilarnych, dwóch baterii o łącznej pojemności 4380 mAh oraz aż sześciu aparatów.

Wszystko przez to, że telefon jest składany. Po złożeniu użytkownik dysponuje trzema aparatami na „pleckach” urządzenia, które mają odpowiednio 12, 16 i 12 megapikseli a zamontowana nad mniejszym ekranem kamera do selfie ma matrycę 10 megapikseli. Po rozłożeniu dochodzą do tego dwie dodatkowe kamery 10 i 8 megapikseli.

Samsung Galaxy Fold w sklepach ma pojawić się 26 kwietnia w USA, a 3 maja w Europie. Tak naszpikowane elektroniką i nowatorskie urządzenie nie będzie jednak tanie, ponieważ ma ono kosztować około 2 tysięcy euro. Plus vat. Ale raczej nikt nie oczekiwał, że w tym wypadku będzie inaczej.

Zdjęcia: Samsung

podobne treści