sztuka

Futurystyczne bluzki wykonane z drewna

Spodziewaliśmy się raczej ultranowoczesnych tkanin, „inteligentnych” strojów nafaszerowanych czujnikami albo wygodnych kostiumów, a tu niespodzianka! Zdaniem Pauline Marcombe przyszłość ubrań należy do… drewna. Paryska projektantka uważa, że w przyszłości wrócimy do korzeni, co z niewiadomych powodów nie oznacza ubieranie się w futra, tylko w drewno.

Pomimo że bluzki stworzone przez Macrombe składają się z mniejszych, trójkątnych elementów połączonych zawiasami, nie mogą być wygodne. Okazuje się, że celowo!

Designerka uważa, że współczesna moda w głębokim poważaniu ma to, czy ubrania będą praktyczne i będziemy się w nich dobrze czuć. Wystarczy wspomnieć niebotyczne obcasy i fikuśne nakrycia głowy, które wcale nie grzeją, by stało się jasne, że to nie wygoda klientów zaprząta głowy projektantów mody. Trend może prowadzić tylko do powstania strojów, których używanie będzie koszmarem.

Projekt bluzki autorstwa Macrombe nazywa się Prototype Triangle Numéro 1. Ciekawe, czy na tym artystka poprzestanie, czy następne będą tego rodzaju spodnie. [OhGizmo, Bit Rebels, Kolorydnia]

podobne treści