naukanews

Futuronauta: przewiń świat do przodu

Jak się okazuje Alma Mater po tylu latach potrafi mnie jeszcze zaskoczyć. I to pozytywnie. Dziś rozpoczął się konkurs Futuronauta, w którym oceniać możecie 33 teksty science-fiction a przy okazji zgarnąć za to nagrodę.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie do twórczego myślenia o przyszłości, oraz pokazanie, że o nauce można pisać w sposób interesujący. Organizatorzy konkursu twierdzą, że przedstawia on „nowe” oblicze nauki – otwarte i angażujące szerokie grono odbiorców. Choć przy tej okazji twarz taką przybiera także najstarszy uniwersytet w Polsce.

Nagrodę internautów zdobędzie tekst, który uzbiera największa ilość głosów do dnia 2 kwietnia. Szczęśliwy autor otrzyma za to 2000zł. Wśród internautów oddających swoje głosy zostaną rozlosowane nagrody – 10 książek z wydrukowanymi konkursowymi tekstami.

Prawdziwy kosmos zaczyna się jednak przy przyznawaniu nagrody głównej w konkursie. Zwycięzcę wyłoni jury w składzie Jacek Dukaj, prof. Jerzy Jarzębski oraz Sławomir Zagórski. Ja swojego faworyta już mam, zobaczymy czy autor jury też zwróci na niego uwagę.

[CITTRU]

podobne treści