news

Funkcjonalny dom o powierzchni 10 metrów kwadratowych

Po miniaturowym domku, w którym wykorzystano każdy centymetr powierzchni, oprowadza całkiem wyrośnięty facet. W chatce zmieścił duży (?) pokój, kuchenkę, łazienkę i sypialnię z garderobą na poddaszu. To wszystko na niespełna dziesięciu metrach kwadratowych.

Jay Shafer nie tylko zaprojektował wiele lilipucich domków w ramach Tumbleweed Tiny House Company, ale sam mieszka w nich od 1997 roku. Prezentowany na filmie jest trzecim z kolei, jaki powstał.

Oto, co architekt mówi o pierwszym domku:

Pierwszy z domków nazwałem Tumbleweed. Zamieszkałem na 8 metrach kwadratowych, ponieważ nie chciałem szkodzić środowisku, budując większy dom. Poza tym nie chcę płacić za ogrzewanie niepotrzebnej, marnującej się przestrzeni. Moje domki zaspokajają wszystkie codzienne potrzeby i nie domagają się wiele w zamian. Prosty i wolniejszy styl życia, który dają mi domki, to luksus, za który codziennie jestem wdzięczny.


Twierdzi, że w łóżku mieszczą się dwie osoby, ale założę się, że rzadko zaprasza tam dziewczyny. [Kyle VanHemer/giz, Tumbleweed, Laughing Squid]

podobne treści

  • Musashi

    a co na to mówią lekarze ?:-)

  • couch

    Lekarze mowia ze przyjmuja do 15 , nawet takie domki.