smartfonyWiadomość główna

Funkcjonalności iOS 6 dostępne w Polsce

Wraz z iPhonem 5 zadebiutwał także iOS 6. Wszystkie funkcje znane z iOS 5.1 są w nim oczywiście reprezentowane i można zauważyć, że Apple wyraźnie stara się je zlokalizować. Nie wszystkie jednak funkcje (na przykład Siri czy nowa nawigacja), będą dostępne w każdym miejscu na świecie. Dlatego Apple przygotowało oficjalną listę dostępności funkcji w danym kraju. W przypadku Polski nie jest źle, choć oczywiście mogłoby być dużo lepiej.

Na przykład nie pobawimy się w Polsce najnowszymi, trójwymiarowymi mapami. Ta funkcjonalność jest najbardziej „pocięta” ponieważ cieszyć się nią będą mogli jedynie mieszkańcy USA. W naszym kraju dostępne będą mapy standardowe, satelitarne, nowa nawigacja oraz informacje o ruchu ulicznym – czyli, poza mapami 3D, praktycznie wszystkie funkcje nowych map Apple.

Niestety Siri jeszcze przez długi czas nie przemówi po polsku, dlatego wszystkie nowe moduły i funkcjonalności dodane do osobistego asystenta Apple ominą nasz kraj szerokim ruchem.

Na pocieszenie pozostaje nam  muzyka i filmy z iTunes. Na seriale będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Cała lista funkcjonalności dostępnych w różnych krajach znajduje się na stronach Apple.

[Apple via The Verge]

podobne treści