news

Full-HD w kieszeni

W modelu HMX-E10, Samsung zastosował wbudowany port USB. Najbardziej nowatorską funkcją nowego urządzenia jest uniwersalny, obrotowy obiektyw, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD pod każdym kątem w zakresie 270 stopni. Dzięki unikalnej funkcji modelu E10 użytkownik ma możliwość wyjścia zza kamery 

i znalezienia się w kadrze wraz z bliskimi.
„HMX-E10 oferuje wysoką jakość obrazu, ultra kompaktowy design i wbudowane złącze USB, którego konsumenci oczekują w tej klasy kamerach. Jednocześnie, Samsung idzie o krok dalej, oferując takie funkcje jak obrotowy obiektyw, duży ekran LCD i szereg inteligentnych filtrów, które dają użytkownikom większe możliwości wyrażania swojej kreatywności” – powiedział Sangjin Park, CEO działu Digital Imaging w Samsung Electronics.
#!#photo2#!#

Zaawansowana matryca i duży wyświetlacz

Sercem kamery HMX-E10 jest duży, zaawansowany przetwornik CMOS 1/3,2 cala, który umożliwia rejestrowanie filmów w imponującej rozdzielczości 1920×1080 full HD (przy 30 klatkach na sekundę, zapis w formacie H.264) oraz robienie 8-megapikselowych zdjęć cyfrowych. Z tyłu kamery znajduje się duży 2,7-calowy ekran dotykowy LCD ustawiony pionowo. Podczas nagrywania filmu ekran LCD modelu HMX-E10 jest podzielony na dwie części: górna część wyświetla na żywo to, co znajduje się w kadrze, a dolna część wyświetla serię przycisków dotykowych: nagrywaj, zatrzymaj i odtwarzaj. Można nawet przekręcić obrotowy obiektyw i wykorzystać ekran do nagrywania samego siebie. Nagrane klipy można odtwarzać trzymają urządzenie poziomo, co pozwala wykorzystać cały wyświetlacz i oglądać filmy w trybie pełnoekranowym. 

Kreatywne przyciski

Model HMX-E10 wyposażono w szereg ciekawych funkcji, na przykład w efekty miniatury, winietowania, czy szkicu, dzięki któremu film wygląda jak narysowany ołówkiem.

Łatwe podłączanie i udostępnianie

Jak już pisaliśmy, kamera ma wbudowane złącze USB, które umożliwia podłączenie jej do każdego komputera bez konieczności korzystania z kabla USB, o którym trzeba stale pamiętać. Ponadto model HMX-EX10 ma zainstalowaną aplikację do odtwarzania, edytowania i udostępniania treści – Samsung Intelli Studio. Ta intuicyjna aplikacja daje użytkownikom możliwość edytowania i odtwarzania filmów na każdym komputerze bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Jest to bardzo przydatne w czasie podróży lub kiedy użytkownik nie ma dostępu do własnego komputera.

#!#photo3#!#

Interaktywny przycisk “wyślij” na ekranie umożliwia łatwe przesyłanie treści wideo do sieci www. Po podłączeniu do komputera połączonego z Internetem wystarczy jednokrotne wciśnięcie „wyślij”, by uzyskać bezpośredni dostęp do określonego serwisu, np. YouTube. Funkcja ta ogranicza do minimum liczbę czynności koniecznych do wysłania i udostępnienia filmów.

podobne treści