newssprzęt

FT: Google pracuje nad następcą Cardboard

W ciągu niecałych dwóch lat od premiery gogli Google Cardboard, Mountain View wyekspediowało do użytkowników już ponad 5 milionów kartonowych zestawów VR. I nie zamierza na tym poprzestać – jak donosi Financial Times, firma przygotowuje już kolejną wersję swoich gogli VR.

Brytyjski dziennik twierdzi jednak, że tym razem będzie to urządzenie zupełnie innej klasy. Google najwyraźniej miało uznać, że rozpropagowało ideę Virtual Reality w wystarczający sposób i chce konkurować bezpośrednio z goglami innych producentów, takimi jak Oculus Rift czy Samsung.

W związku z tym musi się też trochę zmienić koncepcja gogli VR Google. Karton ma dużo zalet, jedną z ważniejszych jest oczywiście jego cena, ale według Financial Times, Mountain View w kolejnej odsłonie swoich gogli będzie chciało od niego odejść na rzecz plastiku. Zmienić się mają też soczewki, ale dokładniejsze szczegóły nie są znane.

Zmienić ma się także oprogramowanie. Według doniesień dziennika, Google pracuje obecnie nad wprowadzeniem obsługi gogli jako systemowego procesu Androida. Ma to usprawnić obsługę gogli i wprost przełożyć się na redukcję opóźnień pomiędzy ruchami głowy użytkownika, a wyświetlaniem oglądanego przez niego obrazu. To z kolei ma zredukować negatywne skutki korzystania z gogli VR, które odczuwane są przez niektórych użytkowników.

Google odmówiło skomentowania doniesień dziennika, ale Sundar Pichai stwierdził w ubiegłym tygodniu, że Cardboard, jest tylko „pierwszym krokiem” oraz, że w temacie VR należy „oczekiwać więcej od nas i naszych partnerów w tym roku”.

podobne treści