aplikacjenews

FT: Facebook szykuje konkurenta dla Snapchatu

Wygląda na to, że bezowocne próby przejęcia serwisu będą skutkować narodzinami jego potencjalnego konkurenta. Znany, amerykański dziennik The Financial Times donosi, że Facebook jeszcze w tym miesiącu pokaże aplikację, która ma rzucić wyzwanie popularnemu Snapchatowi.

Według informacji dziennika, społecznościowy gigant już kilka miesięcy temu rozpoczął prace nad aplikacją o nazwie kodowej „Slingshot”. Jej działanie, podobnie jak w wypadku Snapchatu, ma opierać się rzecz jasna na przesyłaniu zdjęć bądź krótkich materiałów wideo ulegających autodestrukcji krótko po odebraniu ich przez wyznaczonego adresata. Według skąpego opisu programu zamieszczonego na łamach FT, jego użytkownicy będą mogli dzielić się wybranymi fotografiami bądź klipami poprzez przyciśnięcie zdjęcia profilowego danego kontaktu.

Tajemniczy Slingshot stał się tym samym drugą próbą rzucenia rękawicy Snapchatowi przez społecznościowego giganta, który w przeszłości usiłował już konkurować z tą usługą z pomocą niezbyt udanej, zapomnianej jużaplikacji Poke.

Inicjatywa Zuckerberga dotycząca utworzenia własnej aplikacji tego typu wynika oczywiście z niepowodzenia próby komercyjnego przejęcia praw do serwisu. Nie dalej jak rok temu twórcy Snapchatu odrzucili opiewającą na 3 miliardy dolarów ofertę Facebooka, który zamierzał umieścić usługę w swej rosnącej flocie usług dedykowanych urządzeniom mobilnym. Według FT, to właśnie wówczas Zuck i spółka postanowili wypuścić na rynek kolejną aplikację swego autorstwa o zbliżonej charakterystyce.

Czy internetowy gigant będzie w stanie wygrać rywalizację ze Snapchatem? Na dziś wydaje się to raczej wątpliwe, ale jeśli jest na świecie serwis dysponujący odpowiednim potencjałem i środkami, do osiągnięcia tego celu, chyba jest to właśnie Facebook.

Źródło tekstu i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści